دسته بندی: اخبار مزیت های باشگاه مشتریان (۱)

کلوب یا باشگاه مشتریان به عنوان یک واحد برقرار کننده ارتباطات با مشتریان تعریف می شود، که به وسیله یک سازمان و به منظور ایجاد ارتباطات مستقیم و منظم بین مشتریان ایجاد می شود. در این نوع ارتباط با توجه به اینکه ارتباط یک سویه با مشتری، به ارتباط دو سویه و دو طرفه مبدل می شود، در مشتری حس مهم بودن برای مجموعه ایجاد می شود. در این مطلب و سری مطالب آینده سعی خواهیم کرد، مطالب بیشتری درباره مزیت های باشگاه مشتریان برای شما و مجموعه شما ارائه کنیم …

  • افزایش فروش با راه اندازی باشگاه مشتریان

افزایش فروش در باشگاه مشتریان، در وهله اول به دلیل افزایش مشتریان نیست، در کل افزایش مشتریان جزو اهداف اصلی باشگاه مشتریان در کوتاه مدت نیست و بیشتر هدف افزایش وفاداری مشتریان قدیمی است، افزایش فروش در اینجا، افزایش فروش به مشتریان قدیمیست.

” مشتریان ثابت (قدیمی) شما بطور میانگین ۶۷ درصد بیشتر از مشتریان جدید در کسب و کار شما پول خرج می کنند “

در نتیجه اگر بتوانید با استفاده از اجرای درست باشگاه مشتریان در مجموعه خود، ۱۰۰ نفر مشتری خود را به مشتری وفادار تبدیل کنید که ارتباط عاطفی با مجموعه شما داشته باشد، در واقع شما ۱۶۷ مشتری جدید دارید. این اولین مزیت استفاده از “سرویس باشگاه مشتریان وای فای کلوب” در مجموعه شماست .

 

 

 

 

 

 

  • کاهش نیاز به سرمایه گذاری برای تبلیغات

 

 

اصلی ترین چالش و نیاز هر مجموعه برای ادامه حیات، جذب مشتری جدید و نگهدای مشتری وفادار قدیمیست، اما آمار های می گویند، هزینه نگهداری یک مشتری قدیمی نسبت به جذب مشتری جدید، ۵ تا ۱۰ برابر کمتر است! یعنی با ۱/۵ یا حتی ۱/۱۰ هزینه جذب یک مشتری جدید از طریق تبلیغات و … ، می توانید با وفادارسازی و ترغیب مشتریان قدیمی پروسه فروش را کامل کرد و همین مشتری قدیمی، اگر بدرستی مدیریت شود، مسلما باعث افزایش میزان مشتریان  جدید از طریق “تبلیغات رایگان ” سینه به سینه مشتریان راضی قدیمی نیز خواهد شد.

 

 

 

  • قدردان مشتریان خوب باشید!

در باشگاه مشتریان باید بین مشتریان مختلف بر اساس میزان وفاداری تفاوت قائل شد! اینکه هر مشتری چه قدر به کسب و کار شما وفادار تر باشد از منافع و مزایای بیشتری برخوردار خواهد شد یکی از این روش های قدردانی شماست . توجه داشته باشید که این وفاداری تنها در مبلغ پرداختی توسط مشتری خلاصه نمی شود، تعداد دفعات مراجعه مشتری، فاصله بین مراجعات او و مدت زمانی که او مشتری شماست همه از جمله ملاک های دسته بندی مشتریان و میزان وفاداری آنها محسوب می شود. و این مزایا و منافع نه تنها بصورت مالی بلکه در نوع و کیفیت ارائه خدمات شما به مشتری نیز باید نمود داشته باشد.

 

 

 

در مطالب و مقالات آتی بیشتر به بررسی اینکه، یک باشگاه مشتریان خوب  در کافی شاپ ، رستوران، فست فود و در کل مجموعه شما، چه مزیت هایی را به همراه خواهد داشت خواهیم پرداخت …